Oceanic Hotell
Oceanic Hotell Pinamar erbjuder 15 rum inom 2 km från La Nueva Posta. På hotellet erbjuds gästerna värdeskåp.
Pinamars centrum kan nås på 15 minuters promenad. Balneario Marbella ligger också inte långt från detta hotell. Gästerna kommer också att uppskatta närheten till Plaza del Anfiteatro, som ligger mindre än 200 meter bort.
Badrummen är utrustade med en bidé och en dusch, samt bekvämligheter som hårtorkar och badlakan.
Restaurangen Parador Barlovento erbjuder ett brett utbud av argentinska rätter och några meter bort från Oceanic Hotell i Pinamar.
- Lokala sevärdheter
- Pinamar Tennis Club Courts2,5 km
- KU300 m
- Playa Valeria del Mar2,4 km
- Muelle de Pinamar700 m
- La Nueva Posta1,2 km
- Camino Parque Los Pioneros2,7 km
- Avenida Jorge Bunge1,4 km
- Condominio Puerto Vallarta750 m
- Pinamar-stranden1,1 km
- La Elenita950 m
- Flygplatser
- Villa Gesell Flygplats22 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Säkerhetsfack
På rummet
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Oceanic Hotell?
Det tar 15 minuter till fots att komma från Oceanic Hotell till centrum. - ✈
Hur långt är Villa Gesell från Oceanic Hotell?
Mellan Villa Gesell flygplats och Oceanic Hotell är det 25 km. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på Oceanic Hotell?
Gästerna på Oceanic Hotell måste checka ut vid 10:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på Oceanic Hotell?
Det genomsnittliga priset för ett rum i Oceanic Hotell är 57$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta hotell?
Detta hotell erbjuder Dubbelrum, Trebäddsrum och Fyrbäddsrum att välja mellan.